درود مهمان گرامی! ثبت نام

این یک اطلاعیه همگانی است!

آمار انجمن
برترين سپاس شده ها
صلحاء 4
مهناز 2
مريم يكتا 1
saba80 0
nas_joon 0
جديدترين کاربران
nas_joon دیروز
kohanpishe 4-24
Rorara 3-23
roydaran1 3-7
ghaemi 2-29
بيشترين پاسخ ها
  حرف های خودما... 2528
  عکس روز 1083
  شعر 782
  ختم صلوات روز... 694
  اخبار 648
برترين ارسال کنندگان
asalkhatoon 18578
صلحاء 11629
مهناز 10955
آبجی مرجان 9249
اعظم بانو 4712
بيشترين بازديدها
  حرف های خودما... 448513
  عکس روز 272177
  بازي با كلمات... 265647
  اولين كلمه اي... 225213
  اخبار 180051
برترين اعتبارگيرنده ها
administrator 0
صلحاء 0
saba80 0
مهنا 0
سلاله 0
آخرين ارسال ها
موضوع تاريخ, زمان  نويسنده آخرين ارسال کننده انجمن
  مشکل با موضوع رقص دخترم 5-2, 15:58 ناز بانو ناز بانو هر چه می خواه...
  پیشنهادات برای پر رونق شد... 12-7, 19:42 باران20 باران هر چه می خواه...
  خیرات اموات 12-7, 19:35 صلحاء باران هر چه می خواه...
  صیغه موقت 12-5, 19:00 باران باران هر چه می خواه...
  احكام كودك در هفته اول تو... 12-5, 18:23 صلحاء باران شیرخوارگی
  علت دعوای عروس و مادر شوه... 12-5, 18:09 صلحاء باران ایین همسرداری
  سیاست های زنانه 12-5, 17:58 صلحاء باران ایین همسرداری
  لباس عید 12-5, 15:26 yafa yafa بچه داری
  نرم افزار سایت ساز 11-9, 13:31 SaaRaa SaaRaa " ارائه نرم ا...
  حرف های خودمانی 10-25, 12:31 مهناز SaaRaa حرف های خودما...
  اوتمیل 10-10, 10:36 مهناز مهناز صبحانه و دسر


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درمان گودي كمر
#1
درمان گودي كمر

گودي كمر علل گوناگوني دارد. به همين دليل براي اصلاح آن هم شيوه‌هاي گوناگوني وجود دارد. به عنوان نمونه اگر به دليل اشكالات ساختاري و آناتوميكي ايجاد شده باشد براي برطرف كردن آن بايد اين ايرادات را در صورت نياز به وسيله مداخلات جراحي اصلاح كرد. اما در بسياري از موارد با اصلاح سبك زندگي و انجام حركت‌هاي کششي مي‌توان آن را برطرف يا لااقل پيشرفت‌اش را متوقف كرد. نكته‌هاي زير به شما کمک مي‌کند تا بهتر بتوانيد راه درماني خود را بيابيد:
ستون فقرات ما به وسيله داربستي از عضلات با عملكردهاي مشابه يا متضاد محافظت مي‌شود. ضعف، گرفتگي يا به هم ريختن هماهنگي يك يا گروهي از اين عضلات مي‌تواند بخشي از ستون فقرات ما را از انحناهاي طبيعي‌اش خارج ‌كند. در اين بين عضلات جدار شكمي، همسترينگ‌ها و عضلات پشت باسن نقش مهم‌تري را ايفا مي‌كنند.

شما مي‌توانيد زير نظر يك متخصص و با انجام تمرينات فيزيوتراپي و ورزش‌هاي كششي عضلات خاصي را تقويت كنيد و در نتيجه دوباره تعادل را به داربست ستون فقرات خود برگردانيد.

ضايعات ستون فقرات اغلب اوقات بايد حداكثر تا پيش از سن بلوغ اصلاح شوند. اما خوشبختانه گودي كمر افزايش‌يافته را مي‌توان تا 20 سالگي هم تا حد زيادي به حالت عادي برگرداند.

بهترين ورزش‌ها براي اصلاح ناهنجاري‌ قابل‌ترميم و گودي كمر، انجام حركت‌هاي كششي براي تقويت عضلات خلفي ران، عضلات شكم و عضلات سينه‌اي است. به‌طورکلي دو گروه از عضلات براي حفظ لوردوز کمر ضروري هستند؛ عضلات جدار شکم و عضلات راست‌كننده لگن. اگر اين دو گروه عضلات قوي باشند و تعادل عضلاني بين اين دو گروه وجود داشته باشد، لوردوز کمري در وضعيت طبيعي خود حفظ خواهد شد.

شنا كردن به ويژه كرال سينه و انجام حركت كششي «گربه و شتر» كمک زيادي به تقويت عضلات مسوول در استحكام گودي طبيعي كمر مي‌كنند. به طوري که گفته مي‌شود شنا کردن مي‌تواند تا 90 درصد در بهبود اين ناهنجاري موثر باشد.

در حركت «گربه و شتر» نيز فرد در حالي که چهار دست وپا روي زانو وکف دو دست خود قرار گرفته است ژست يک گربه عصباني را به خود مي‌گيرد. يعني پشت خود را تا جايي که مي‌تواند به بالا مي‌کشد وچند ثانيه در همين حالت نگاه مي‌دارد.

يكي ديگر از ورزش‌هاي مفيد و معروفي كه اغلب براي اصلاح ناهنجاري‌هاي ستون فقرات به كار مي‌رود ورزش ابداعي آقاي ويليام است. او حركات خود را بر پايه افزايش‌ قدرت و انعطاف‌پذيري عضلات ناحيه كمر و لگن طراحي‌‌كرد. حركات 6‌گانه آقاي ويليام به‌طور خلاصه شامل حركات زير هستند:

حركت اول: فرد در حالي كه راحت دراز كشيده و زانوهايش خم است، سعي مي‌كند ضمن منقبض كردن عضلات شكم، لگن خود را كمي بلند كند.

حركت دوم : فرد در حالي كه خوابيده و زانوهايش كمي خم است، سعي مي‌كند با دست‌هاي كشيده به حالت نشسته درآيد.

حركت سوم : فرد در حالت خوابيده، سعي مي‌كند زانوهاي خود را تا آنجا كه مي‌تواند به طرف سينه حركت دهد.

حركت چهارم : فرد در حالي كه نشسته است، سعي مي‌كند به‌طور ملايم دست‌هايش را به مچ پا برساند.

حركت پنجم : فرد در حالي كه در حالت استارت دو ميداني قرار گرفته است، سعي مي‌كند با متمايل شدن به سمت جلو روي پاي عقب خود فشار وارد كند.
در مرحله بعد ضمن عوض كردن پاها، همين حركت را براي پاي ديگر انجام مي‌دهد.

حركت ششم : فرد در حالي كه كنار ديوار ايستاده است، سعي مي‌كند بنشيند. اين تمرين را با استفاده از يك صندلي نيز انجام داد، يعني فرد در كنار صندلي قرار مي‌گيرد و به جاي اينكه روي زمين بنشيند، روي صندلي مي‌نشيند.

استفاده از قوزبند يا كمربند اگر بدون نظارت مستقيم پزشك صورت گيرد مثل آن مي‌ماند كه شما براي درمان سردرد ناشي از يك تومور مغزي تنها به استامينوفن اكتفا کرده باشيد. استفاده از قوزبند و كمربند تنها بايد در مدت‌هاي كاملا محدود (به عنوان نمونه دوره‌هاي 4 ماهه) صورت گيرد، نكته مهم‌تر آن كه بايد روزانه يك ساعت كمربند باز شود و براي جلوگيري از تحليل رفتن عضلات زير کمربند ورزش‌هاي مخصوص آن با جديت انجام شود.

http://www.salamat.com
پاسخ
#2
حرکاتی برای رفع مشکل درد گودی کمر


آیا گودی کمر دارید ؟ با این ورزش ها درد خود را از بین ببرید و …

1. روی زمین به پشت دراز بکشید.زانوها به حالت نیمه‌خم و کف پاها روی زمین باشد. ابتدا عضلات شکم و باسن را منقبض کنید و کمر را به زمین فشار دهید و بین ۶ تا ۱۰ ثانیه نگه‌دارید. بعد از چند ثانیه استراحت، این حرکت را ۷ بار تکرار کنید.

2. بعد در همین حالت با دست‌های کشیده و رو به جلو، سر و شانه را از زمین بلند کنید و به حالت نیمه نشسته درآیید. ۴ تا ۶ ثانیه در این حالت باقی بمانید و ۶ تا ۱۰ بار این کار را تکرار کنید.

3. حالا زانوها را تک‌تک و یکی درمیان به داخل سینه بکشید و ۶ تا ۱۰ ثانیه نگه دارید. این کار را ۶ تا ۱۰ بار تکرار کنید.

4. این حالت را می‌توانید با هر دو زانو در حالی که دست‌ها زیر زانوست، تکرار کنید.
به فاصله ۲۰ سانتی‌متر از یک دیوار بایستید و به آن تکیه دهید. زانوها را کمی خم کنید و کل ستون فقرات را به دیوار بچسبانید (از جمله کمر) و ۶ تا ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید. این حرکت را ۶ تا ۱۰ بار تکرار کنید.

5. در صورتی که عضلات پشت ران هم کوتاه باشد حرکات کششی موثر است. اگر کمردرد حاد ندارید، بنشینید و پایتان را دراز کنید. سعی کنید نوک انگشتان دست را به مچ پا برسانید و ۶۰ ثانیه در این حالت نگه دارید. این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید.
به یاد داشته باشید که میزان و شدت حرکات فوق با توجه به افراد مختلف (از نظر سن، جنس، وضعیت قوای جسمانی و نوع آسیب) متفاوت است ولی به طور کلی بهتر است که روزانه ۲ بار و حداقل به مدت ۳ ماه این حرکات را انجام دهید.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان