درود مهمان گرامی! ثبت نام

این یک اطلاعیه همگانی است!

آمار انجمن
برترين سپاس شده ها
صلحاء 4
مهناز 2
مريم يكتا 1
saba80 0
zibasham 0
جديدترين کاربران
zibasham 8-21
bahman1369 8-17
npco 5-10
nas_joon 4-27
kohanpishe 4-24
بيشترين پاسخ ها
  حرف های خودما... 2528
  عکس روز 1083
  شعر 782
  ختم صلوات روز... 694
  اخبار 648
برترين ارسال کنندگان
asalkhatoon 18578
صلحاء 11629
مهناز 10955
آبجی مرجان 9249
اعظم بانو 4712
بيشترين بازديدها
  حرف های خودما... 476348
  عکس روز 286235
  بازي با كلمات... 279943
  اولين كلمه اي... 233266
  اخبار 191712
برترين اعتبارگيرنده ها
administrator 0
صلحاء 0
saba80 0
مهنا 0
سلاله 0
آخرين ارسال ها
موضوع تاريخ, زمان  نويسنده آخرين ارسال کننده انجمن
  مشکل با موضوع رقص دخترم 5-2, 15:58 ناز بانو ناز بانو هر چه می خواه...
  پیشنهادات برای پر رونق شد... 12-7, 19:42 باران20 باران هر چه می خواه...
  خیرات اموات 12-7, 19:35 صلحاء باران هر چه می خواه...
  صیغه موقت 12-5, 19:00 باران باران هر چه می خواه...
  احكام كودك در هفته اول تو... 12-5, 18:23 صلحاء باران شیرخوارگی
  علت دعوای عروس و مادر شوه... 12-5, 18:09 صلحاء باران ایین همسرداری
  سیاست های زنانه 12-5, 17:58 صلحاء باران ایین همسرداری
  لباس عید 12-5, 15:26 yafa yafa بچه داری
  نرم افزار سایت ساز 11-9, 13:31 SaaRaa SaaRaa " ارائه نرم ا...
  حرف های خودمانی 10-25, 12:31 مهناز SaaRaa حرف های خودما...
  اوتمیل 10-10, 10:36 مهناز مهناز صبحانه و دسر


امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خيانت همسر و راه هاي برخورد با آن
#31
6-گريه کردن نيز يک امر کاملا طبيعي است. اگر خود به خود گريه نمي کنيد، مي توانيد آهنگ هاي غمگين گوش کنيد و يا به تماشاي فيلم هاي تراژيک بنشينيد.

7- براي خود يک ژورنال درست کنيد. تمام افکار و احساساتي که به شما به دليل خيانت و بي وفايي همسرتان دست مي دهد را بر روي کاغذ يادداشت کنيد.

8- با همسر خود در مورد بدعهديش صحبت کنيد. تمام سوال هايي که به ذهنتان ميرسد را بپرسيد. شايد با اين کار به اين نتيجه برسيد که همسرتان هنگام ارتکاب به اين کار، اصلا فکر نمي کرده که به شما خيانت مي کند.

9- به دنبال مشاوره برويد. سعي نکنيد تا به تنهايي از پس اين مشکل برآييد. هم شما و هم همسرتان پيش از اينکه مجددا رابطه جنسي بدون محافظت با هم برقرار کنيد، بايد تحت آزمايش HIV (ايدز) و تست ساير بيماري هاي آميزشي قرار بگيريد.

10- حداقل يک روز به خود فرصت دهيد.
پاسخ
#32

11- نبايد ضربه روحي وارده را پنهان کنيد. با فرزندانتان صادق باشيد؛ اما لازم نيست جزييات مشکل را نيز براي آنها شرح دهيد. قسم هايي نخوريد که بعدها نتوانيد به آنها عمل کنيد. تنها چيزي که بچه ها بايد بدانند اين است که حال شما رفته رفته رو به بهبودي خواهد رفت.

12- سعي نکنيد اين بازي، که چه چيز و يا چه کسي مسبب بروز چنين فاجعه هاي شده است را شروع کنيد. با اين کار صرفا انرژي خود را تلف مي کنيد. در اينصورت فقط مي توانيد نفر سوم را سرزنش کنيد و خودتان خوب مي دانيد که هيچ چيز درست نخواهد شد.

13- اگر بيش از اندازه عصباني باشيد، بر سر مسائل کوچک داد و بيداد راه بيندازيد، احساس کنيد که بر روي طناب باريکي در حال راه رفتن هستيد، و زماني که به ياد بدعهدي همسر خود مي افتيد، عکس العمل هاي شديد فيزيکي از خود نشان دهيد، بي شک دچار استرس بعد از ضربه روحي شده ايد و بايد هر چه سريعتر به پزشک مراجعه کنيد.

14- انتظار نداشته باشيد که حس آشفتگي، بي اعتمادي و عصبانيت به مجرد اينکه تصميم مي گيريد همسر خود را ببخشيد و به سرسپردگي خود ادامه دهيد به راحتي از بين برود. از بين رفتن دردورنج وارده از طريق خيانت، نيازمند زمان است.

15- واقع بين باشيد. درآمد، سرمايه، وضعيت مسکن، و حمل و نقل خود را در نظر بگيريد. اگر تصميم به خاتمه زندگي زناشويي خود مي گيريد بايد ببينيد که آيا جايي براي زندگي کردن داريد و منبع درامدي داريد که از آن طريق بتواند نيازهاي اوليه تان را مرتفع سازيد.
پاسخ
#33
توجه:

1- بي وفايي يک فرد، هيچ گونه دليل روشني ندارد. ممکن است نشات گرفته از ساير مشکلات در زندگي مشترک باشد، ممکن است چيزي در درون قلب همسرتان وجود داشته باشد و ... به هر حال شما هيچ گاه به درستي دليل واقعي آنرا متوجه نخواهيد شد.

2- نوع خيانت، معمولا فهم و درک آنرا راحت تر مي کند. آيا به يک شب ختم مي شود؟ به دليل مشکلات زندگي بروز کرده؟ اعتياد به برقراري رابطه جنسي بوده؟ آيا خيانت صرفا براي خاتمه دادن به زندگي مشترک بوده؟

3- به خاطر داشته باشيد که زندگيتان با گذشته فرق کرده و بايد ناراحتي به وجود آمده را تسکين دهيد.

4- به طور مشابه مي توان گفت که مرگ نزديکان نيز باعث بروز غم و اندوه مي شود (از عدم پذيرش از سوي فرد شروع مي شود، بعد خشم، عصبانيت، کشمکش، افسردگي و در نهايت به پذيرش ختم مي شود) پس چنين مسائلي بدين معنا نيستند که زندگي به پايان رسيده است و شما ديگر قادر به ادامه دادن آن نيستيد، چرا که در اصل شما اين توانايي را در وجود خود داريد و تنها مشکل به کارگيري ان است که کمي دشوار مي باشد.

5- پيش از اينکه خانواده خود و يا همسرتان را در جريان بد عهدي او قرار دهيد، مجددا بر روي اين امر فکر کنيد. افراد خانواده مي توانند کينه ها را براي مدت زمان بيشتري نگه دارند و شرايط را بدتر کنند.

به چه چيزهايي نياز داريد:

خواب
رژيم غذايي سالم
ورزش
نوشيدن آب، به ميزان کافي
خنده
زمان

dostanfun.com
پاسخ
#34
ديدم حالا كه بحث خيانت و اين حرفهاست يه تايپيك جامع در مورد اين موضوع باشه تا شايد بتونه ذره اي به دوستان كمك كنه تا خداي نكرده راه اشتباهي رو در پيش نگيرن 0b
پاسخ
#35
افزایش ناگهانی خیانت همسران

کارشناسان مشاور حوزه خانواده از افزایش طلاق های ناشی از خیانت همسران به یکدیگر خبر داده اند.کارشناسان با اشاره به علل پدید آمدن این ناهنجاری اخلاقی در حریم جامعه مذهبی ایران نگرانی خود را از افزایش این ناهنجاری و تاثیر آن بر قوام خانواده اعلام کردند.

کارشناسان مسائل اجتماعی با اعلام این که متاسفانه خیانت به همسر اگر چه اکثرا از سوی زوج آغاز می شود افزودند:در سالهای اخیر به دلایلی این ناهنجاری اخلاقی از سوی زوجه نیز به عنوان یک عمل متقابل و به بهانه انتقام از مرد بی وفا و یا بر طرف کردن کمبودهای عاطفی ناشی از بی توجهی همسر به کار گرفته می شود.

90درصد افرادی که دچار این انحراف می شوند از ماهواره استفاده می کنند و همچنین این افراد عموما قبل از ازدواج دارای روابط متعدد با جنس مخالف بوده اند که آنها را تنوع طلب بار آورده است.

همچنین این محققین حوزه خانواده با اشاره به تاثیر مخرب ماهواره بر رویکردهای اخلاقی زوج و زوجه در خانواده آن را عامل مهمی در قبح زدایی از این رفتار غیر اخلاقی برشمردند و تاکید کردند: 90 درصد افرادی که دچار این انحراف می شوند از ماهواره استفاده می کنند و همچنین این افراد عموماً قبل از ازدواج دارای روابط متعدد با جنس مخالف بوده اند که آنها را تنوع طلب بار آورده است و لذا کمی پس از شروع زندگی مشترک با مقایسه شرایط بی بند و بار پیش از ازدواج به سمت این انحراف کشیده می شوند.

کارشناسان با تایید این که این افراد عموماً از قدرت شخصیتی پایینی برخوردار هستند افزودند: صرف نظر از ضعف ایمان و اخلاق، این دسته از افراد دارای شخصیت متزلزلی هستند و نمی توانند خود را با چهار چوب زندگی مشترک تطبیق دهند و سعی می کنند از آن به انحاء گوناگون بگریزند.

کارشناسان مشاور خانواده داشتن چندین موبایل و شماره های تلفن موقت متعدد بدون اطلاع دیگر اعضای خانواده خصوصاً همسر را یکی از مصادیق تکرار شده در بین این افراد دانستند و افزودند: همسران البته پس از زمان کوتاهی بر اساس برخی شواهد متوجه تغییر رفتار یکدیگر می شوند و در صورت عدم برخورداری از توان روحی و دینی مناسب از آن پس بدون کمترین اعتماد اخلاقی به یکدیگر منتظر فرصتی برای انتقام هستند که منجر به رفتارهای غیر اخلاقی متقابل می شود و این رفتار سرانجام خانواده را به نقطه فروپاشی می رساند.

کارشناسان مشاور حوزه خانواده ورود مسئولانه دستگاههای فرهنگی و اجتماعی را در پیش گیری از این رویکرد انحرافی در بین زوجین خواستارشده و نسبت به بی توجهی و سهل انگاری در مقابله با این معضل اخلاقی هشدار دادند.

منبع : مسایل زناشویی
پاسخ
#36
من همین چند روز پیش فهمیدم شوهرم چند ساله بهم خیانت میکنه کنه تنها باکی نبوده که با ده ها نفر بوده الان دارم از ناراحتی دق میکنم با دوتا بچه بعد ده سال زندگی .که هر ده سال داشته خیانت میکرده

همیشه هم میگفت از من و زندگیمون راضیه ولی چه فایده من اشکالی نداشتم اون مریض و تنوع طلب بوده و الان داریم میریم پیش مشاوره خانواده

موضوعات بالا که ذکر شد دقیقا شرح حال منه .سیمکارت های متعدد و روابط قبل از ازدواج و تنوع طلبی همه از شوهر من سر زده
پاسخ
#37
وای چقدر دردناک

متاسفانه جامعه امروز و نحوه حجاب ها و ... خودش زمینه رو جور میکنه
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان